A Statminton egy nagyon népszerű statisztikákkal foglakozó oldal, amely rendszeresen oszt meg érdekességeket a tollaslabda világából. Az egyik legfrissebb kutatásuk az olimpiára készülő tollaslabdázók pályán eltöltött idejét vizsgálja.
Az adatok alapján kiderül, hogy jelenleg férfi párosban láthatjuk általában a legrövidebb meccseket. Ennek vélhetően az az oka, hogy a hasonló képességű párosok is rendkívül gyorsan és támadóan játszanak és a szoros mérkőzéseken is gyorsan lezajló labdamenetek vannak.
Ebben a versenyszámban az olimpiai kvótát szerző duók közül Liu Yu Chen és Ou Xuan Yi mérkőzései voltak a leghosszabbak. A kínaiak átlagban 48,5 percet töltenek a pályán egy-egy meccsen, ami más versenyszámokhoz képest nem számít különösebben soknak. A topjátékosok közül a dél-koreaiak világbajnok párosa, Kang Min Hyuk és Seo Seung Jae hozták a legrövidebb mérkőzéseket 41,6 perces átlaggal, de Astrup és Rasmussen sem szereti „vesztegetni” az idejét.
Női párosban jóval hosszabb meccseket láthatunk és ez az átlagot is feltornássza. Matsuyama és Shida, illetve a Kim / Kong duó 55 perc körüli átlaggal rendelkezik, ami kiemelkedik ebből a mezőnyből. Talán ebben a versenyszámban van ennek a statisztikának a legkevesebb létjogosultsága, hiszen női párosban az élmezőny és a középmezőny között is nagy a szakadék, ami befolyásolja a meccsek hosszát. Miközben a legjobbak egymás ellen rendre hosszú, már-már maratoni csatákat vívnak, addig a gyengébb párosok ellen gyakori a fél óránál rövidebb meccs is. Vélhetően az olimpián a meccsek átlagos hossza növekedni fog a szezonban eddig tapasztalthoz képest, különösen a torna végjátékában.
Vegyesben is hasonló a helyzet, mint a többi páros versenyszámban. Feng Yan Zhe és Huang Dongping 48,2 perces átlaggal vezetik ezt a listát. Érdekesség, hogy a másik kínai páros lényegesen gyorsabban intézi el a meccseket, hiszen ők csak 39,2 percet töltöttek el átlagosan egy mérkőzéssel. A nagy különbség ellenére sikeresség terén egyik félre sem lehet panasz, hiszen Feng Yan Zhe és Huang Dongping illetve Zheng Si Wei és Huang Ya Qiong is szép eredményeket hoztak eddig a szezonban. Szintén említésre méltó Seo Seung Jae esete is, hiszen a dél-koreai sztár vegyesben közel 6 perccel hosszabb meccseket vív átlagban, mint férfi párosban.
Egyéniben átlagosan hosszabb mérkőzéseket láthatunk idén, mint a páros versenyszámokban. Aki követte az idei World Tour tornákat bizonyára nem lepődik meg, hogy a két japán, Kodai Naraoka és Kenta Nishimoto mérkőzései voltak eddig a leghosszabbak. Mind a két játékos esetében az 1 órát is meghaladja az egy meccsre lebontott átlag. Ez abból ered, hogy a japánok kifejezetten defenzív stílusban játszanak és inkább megvárják az aktuális ellenfeleik hibáját. Naraoka 63.7 perces átlaggal bír eddig, de a leghosszabb meccset Nishimoto és Vitidsarn vívta egymással, kettejük csatája 102 percig tartott.
Hatalmas a különbség a támadóbb felfogású játékosok esetében, hiszen a nagy bombáiról híres Axelsen, Lee Zii Jia vagy épp Loh Kean Yew átlaga 50 perc alatt van. Ebben a versenyszámban talán mondhatjuk, hogy az járt eddig sikerrel, aki megtalálta az aranyközéputat és mindenhez tudott alkalmazkodni. Ezt jól mutatja, hogy a legrangosabb tornákat megnyerő Shi Yu Qi, Jonatan Christie és Anders Antonsen is a középmezőnybe tartozik ezen a listán.
A hölgyeknél kisebb meglepetésre P.V. Sindhu vezeti a sort 56,7 perces átlaggal. Az indiai világbajnok egyik legkomolyabb fegyvere a leütése volt, de az idő előrehaladtával az ő játéka is látványosan átalakult és ez hosszabb meccseket eredményez. Sindhu átlagát az is felnyomja, hogy nagyon tud küzdeni minden meccsen, így a jelenleg jobb formában lévő játékosoknak sincs könnyű dolga ellene. An Se-young is nagyon elöl van ezen a listán, de ez talán nem akkora meglepetés, hiszen a dél-koreai lány inkább második szándékból szeret játszani és sok esetben lenyűgöző fizikumával nyeri a meccseket. A sérülései miatt talán ezen most kénytelen némileg változtatni, ez lehet az oka, hogy „csak” a második helyen áll. Az éljátékosok közül Tai Tzu Ying és Gregoria Mariska Tunjung igyekszik átlagosan a leggyorsabban lezárni a mérkőzéseket. A tajvani legenda elképesztő technikai repertoárral az indonéz klasszis pedig hatalmas ütőerővel rendelkezik, így nem meglepetés, hogy az ő meccseik átlagban nem olyan hosszúak, különösen az alacsonyabban rangsorolt játékosokkal szemben.
Azt még egyszer hozzá kell tenni, hogy ez a kutatás csak az olimpiára kvalifikált játékosokat / párosokat vizsgálja és ez nem feltétlenül ad teljesen valós képet. De összességében jól mutatja, hogy a nagyon különböző stílusú játékosok is lehetnek hasonlóan sikeresek.