Oldal kiválasztása

Chen Qingchen és Jia Yi Fan kisebb megszakításokkal 2017 óta uralják a női páros versenyszámot és az évek alatt már minden nagy tornát meg tudtak nyerni. A teljesség igénye nélkül nyertek 4 világbajnoki címet, 2-2 Ázsia Játékokat és Ázsia-bajnokságot, emellett 30 World Tour (és elődjei) elsőséget is elkönyvelhettek már. Az olimpiai arany Tokióban még nem jött össze, miután az indonéz Rahayu / Polii kettős a döntőben jobbnak bizonyult. 3 évvel később Párizsban ismét első kiemeltként érkeztek és ezúttal már senki nem tudta megállítani a kínaiakat.

Chen és Jia már a csoportkörben is nagyon magabiztosan meneteltek, majd az egyenes kieséses szakaszban még magasabb fordulatszámon pörögtek. Legyőzték a Stoeva nővéreket, majd a torna során másodszor a Pearly Tan / Thinaah Muralitharan duót is. A maláj lányok elleni elődöntő során veszítettek először szettet, de ez sem zavarta meg igazán a kínaiakat. A fináléban fiatal honfitársaik, Liu Sheng Shu és Tan Ning következtek. Az első szett kifejezetten szoros volt, sőt játszmalabdákat is hárítaniuk kellett, de végül ezt megtették, a második szettben pedig simábban nyert a Chen / Jia páros.

„Mindig is azt mondtam az olimpia előtt, hogy elégedett lennék az ezüsttel is. Még mindig sok dolog hiányzik. Nehéz volt túllépni a tokiói 2020-as elveszített döntőn, de most megvan az arany. Egy hónappal a 2024-es párizsi olimpia előtt egy hétig kórházban voltam tüdőgyulladással” – foglalta össze Jia Yi Fan.

Az aranyérem egyébként 2012 óta először került újra kínaiakhoz, de összességében már 6. sikerüket ünnepelhették, amivel Kína a legsikeresebb nemezet ebben a versenyszámban.

Az ezüstérmes duó sem szomorkodott sokáig, hiszen Liu és Tan is nagyon fiatal, 20 és 21 évesek, így az ő pályafutásukban még sok komoly siker lehet. Az ő idejük talán majd 4 év múlva jöhet el igazán, amikor már a legmagasabb szinten is elegendő rutint szereznek.  

„Amikor két évvel ezelőtt elkezdtünk együtt versenyezni nem is álmodoztam arról, hogy eljutunk a 2024-es olimpiára és osztozhatunk a dobogón honfitársainkkal” – mondta Liu Sheng Shu.

A bronzérem Japánba került, Nami Matsuyama és Chiharu Shida egy viszonylag egyoldalú meccsen győzték le a nagy menetelésben láthatóan elfáradó Pearly Tan / Thinaah Muralitharan kettőst. A malájok egyébként a 4. hellyel is hazájuk legjobb eredményét érték el ebben a versenyszámban az ötkarikás játékokon és messze felülmúlták a várakozásokat.

„Csalódottak voltunk az elődöntő miatt, és nehéz volt számunkra változtatni és elengedni az érzelmeket. Féltem a bronzmeccstől. Amint elkezdtük, ezek az érzelmek eltűntek. Jól felkészültünk, és mindent megtettünk, amit csak tudtunk. Nagyon boldogok vagyunk a bronzérem miatt” – mondta Nami Matsuyama a győztes meccs után.