Oldal kiválasztása

Férfi egyéniben a legtöbben Shi Yu Qi győzelmét várják Párizsban, de a címvédő Viktor Axelsen, az Európa-bajnok Anders Antonsen vagy a tavasszal remeklő Jonatan Christie neve is gyakran említésre kerül, mint potenciális aranyérmes. Ha az elmúlt fél év teljesítményeit nézzük, akkor valóban ez a 4 játékos volt a legmeggyőzőbb, de természetesen rajtuk kívül is vannak még, akik az aranyért utaztak Párizsba.

Shi Yu Qi a tavalyi ezüstszezon után idén már 4 egyéni tornagyőzelemnél jár és emellett kulcsfigurája volt a 6 év után újra Thomas Kupát nyerő kínai válogatottnak is. A 28 esztendős játékos Tokió óta átvészelt egy közel egy éves eltiltást és most élete formájában várja pályafutása legfontosabb versenyét. A kínai játékos Momota visszavonulása után kilátásba helyezte saját karrierjének lezárását is, így könnyen lehet, hogy utolsó nagy tornáján láthatjuk majd.

Viktor Axelsen a Tokióban megszerzett aranyéremmel már beírta magát a történelemkönyvekbe, de természetesen a dán játékos még többet akar. 3 évvel ezelőtt szinte üres csarnokban lett olimpiai bajnok, most szeretné szurkolók előtt is átélni ezt a pillanatot. Axelsen uralta az elmúlt éveket, de a 2024-es szezon eddig nem a tervei szerint alakult. Korai kiesések, váratlan verségek és kisebb nagyobb sérülések jellemezték ezt az idényt, de azért a nyár elején Malajziában összejött az első tornagyőzelem. Ami talán még fontosabb, hogy a mutatott játék is rendben volt ahhoz, Axelsen-ről ismét esélyesként beszéljünk annak ellenére is, hogy elveszítette a világranglistán az első helyet.

Jonatan Christie egész pályafutására jellemző volt, hogy egy-egy kiemelkedő teljesítmény után hónapokig eltűnik a mezőnyben. Az indonéz klasszis nem kezdte jól a szezont, de tavasszal élete formájába lendült. Megnyerte az All England-et, majd az Ázsia-bajnokságot is és veretlen maradt a Thomas Kupán. Christie a nyári versenyeken már nem volt ilyen meggyőző, de ennek ellenére is esélyesként tartják számon. A sorsolásnál nem volt szerencséje, hiszen az egyik legnehezebb csoportba került, ahol ráadásul 4 játékos van, ami eggyel több meccset jelent a riválisokkal szemben.

Anders Antonsen pályafutása egyik legjobb formáját mutatta az év elején és egyértelműen bejelentkezett az olimpiai aranyéremért folyó harcba. A dán játékos a szuper január után kicsit visszaesett, de még mindig nagyon erősnek és magabiztosnak tűnik.  

A top 4 versenyző mögött hatalmas a tülekedés, hiszen rengetegen vannak, akik tudásban hasonló szintet képviselnek, de a jelenlegi formájuk alapján nehéz megmondani, hogy mire lehetnek képesek. Ide tartozik a nyáron bombaformába lendülő Lee Zii Jia, aki egyértelműen kijelentette, hogy a dobogó tetejét célozza meg. Anthony Sinisuka Ginting egy-egy felvillanástól eltekintve nincs igazán jó formában, de képességei alapján ő is éremesélyes lehet. Az indonéz klasszis mellett áll a számmisztika is, hiszen a legutóbbi két olimpián az nyerte a férfi egyéni aranyérmet, aki az azt megelőző játékokon bronzérmes lett. Számolni kell a regnáló világbajnokkal is, hiszen Kunlavut Vitidsarn az elmúlt hónapokban nagyon szépen felépítette magát és egyre közelebb kerül tavaly nyári formájához. Li Shi Feng is meggyőző volt a szezon második felében, így az egykori ifjúsági olimpiai bajnokot már a felnőttek között is komolyan számításba kell venni.

A felsoroltokon kívül is vannak még olyan játékosok, akik képesek világraszóló eredményekre. Az egykori világbajnok Loh Kean Yew, a rutinos Chou Tien Chen, a tavalyi vb-ezüstérmes Kodai Naraoka, illetve az indiaiak, Prannoy és Lakshya Sen neve is jól cseng és természetesen ők sem véletlenül kvalifikálták magukat.

A torna egyik meglepetésembere a hazai közönség előtt szereplő Toma Popov lehet, igaz a bolgár származású játékosnak Ginting, illetve a papírforma szerint Lee Zii Jia ellen is nyernie kellene, hogy messzire jusson.