Az talán még a tollaslabdát csak felületesen követők számára is ismert tény, hogy ezt a sportágat elsősorban az ázsiai nemzetek uralják és különösen Kína számít nagyhatalomnak. Olyan szintű fölényre azonban, amit most produkáltak már 12 éve nem láthattunk példát.
A kedden kiadott friss világranglista mind az öt versenyszámban kínai játékossal vagy párossal kezdődik. Utoljára ilyen 2012-ben fordult elő. Akkoriban férfi egyéniben az épp második olimpiai aranyérmét ünneplő Lin Dan uralkodott, míg a hölgyeknél Wang Yihan rendelkezett a legtöbb ranglistaponttal. A párosok terén a Cai Yun / Fu Haifeng, a Tian Qing / Zhao Yunlei és a Xu Chen / Ma Jin kettősök voltak a csúcson. Ezt megelőzően 2007 és 2008 között viszonylag gyakori volt ez a helyzet, de azóta Kína ilyen mértékű dominanciája csökkent. Már 2012-ben is „csak” két hétig tartott ez az állapot (nem is egybefüggő két hétről beszélhetünk).
A férfi egyéni és a páros világranglistákat egyébként már hónapok óta kínai játékosok vezetik és csak a női egyéni trón hiányzott. Ezen a héten ez is meglett, miután az olimpiai bajnok An Se-young visszacsúszott a második helyre. A dél-koreai lány sérülése miatt nem versenyzett a párizsi játékok óta, így a tavalyi China Open és az Ázsia Játékok aranyéremért járó pontokat sem tudta megvédeni. A helyét Chen Yu Fei vette át, aki riválisához hasonlóan sérüléssel bajlódik az olimpia óta és jó eséllyel már csak 2025-ben tér vissza. A kínai játékos azonban kevesebb pontot védett a tavalyi év ezen szakaszából, így jöhetett össze a helycsere. Vélhetően Chen Yu Fei öröme sem tarthat sokáig, hiszen az európai versenyeken neki is sok pont ki fog esni, így rövid uralkodással számolhat a világranglista élén. A legnagyobb biztonsággal egyébként a vegyes párost trónt védik, hiszen itt a világelső mögött a 2. és a 3. helyezett is kínai.
Ezt a bravúrt Kínán kívül más nemzet még nem tudta összehozni. A legközelebb ehhez Dánia volt még a 21. század elején. Az európaiak 2001-ben 4 versenyszámban voltak a világ előtt még a Peter Gade és Camilla Martin nevével fémjelzett generációval.