A Tollaslabda Magazinnál a következő napokban igyekszünk kicsit értékelni az olimpián történteket és az erősebb nemzetek teljesítményét vesszük górcső alá. Az első részben Kínával foglalkozunk, akik a sportágra levetített éremtáblázaton az első helyen végeztek.
Kína minden versenyszámban esélyesnek számított a tollaslabda versenyeken a párizsi olimpia előtt. Az 5 aranyérem megszerzése még egy ekkora nagyhatalom számára sem lehet elvárás, de természetesen nagyon szerették volna elérni. Ez a bravúr egyébként 12 évvel ezelőtt Londonban már összejött.
Vegyesben és női párosban két egységgel szálltak harcba és nehéz volt elképzelni, hogy ne kínai versenyzők örüljenek a végén. Igaz, a Zheng Si Wei / Huang Ya Qiong és a Chen Qing Chen / Jia Yi Fan kettősök már Tokióban is nagy esélyesnek számítottak, de akkor végül „csak” ezüstérem lett a vége mind a két duó számára. Ami Japánban nem sikerült, azt Párizsban megvalósították és végül mind a két versenyszámban az első kiemelt kínai páros diadalmaskodott. Női párosban már az elődöntők után eldőlt a kínai arany, hiszen Chen és Jia mellett a fiatal Liu Sheng Shu / Tan Ning kettős is bejutott a fináléba. Egyébként vegyesben is egymást ütötték ki a kínaiak, hiszen a csoportkörben elszenvedett vereség után, a tornán 2. helyen kiemelt Feng Yan Zhe és Huang Dongping már a legjobb 8 között Zheng és Huang ágára kerültek, így nem jöhetett össze a dupla érem.
Férfi párosban elsősorban a Liang Wei Keng / Wang Chang kettősben bíztak és a világelső duó el is jutott egészen a döntőig. Az aranyéremért folyó csatát azonban a címvédő tajvani kettős bírta jobban, így a fiatal kínaiak az ezüstérmek számát gyarapították. Ebben a versenyszámban ott volt Tokió ezüstérmese, Liu Yu Chen és új párja, Ou Xuan Yi is. A rutinos páros a legerősebb csoportba került, ahonnan végül nem sikerült továbbjutni. A hírek szerint Liu Yu Chen vissza is vonul, amit az emlékezetes lánykérés is alátámaszt. Vélhetően Ou Xuan Yi is utolsó olimpiáján vett részt (neki egyébként ez volt egyben az első is).
Női egyéniben a címvédő Chen Yu Fei sikerét várták a kínai szurkolók, igaz An Se-young sérülése ellenére is nagyon veszélyes ellenfélnek tűnt. A kínai játékosra a papírforma szerint ráadásul egy nagyon nehéznek ígérkező elődöntő is várt Carolina Marín ellen. Ez a meccs végül elmaradt, hiszen a másik kínai, He Bing Jiao meglepetésre legyőzte a világranglista második honfitársát és Tokió után Párizsban is elődöntőbe jutott. He Bing Jiao Marín sérülése miatt végül az elődöntőt is sikerrel vette és ezüstéremmel zárta – mint később kiderült – utolsó nemzetközi versenyét.
Női egyéniben tehát érem nélkül maradt Kína nagy reménysége, de egy másik játékosuk azért dobogóra állhatott. A férfiaknál ez nem sikerült, hiszen Li Shi Feng már a legjobb 16 között búcsúzott az újdonsült apuka, Loh Kean Yew ellen. Az első kiemelt Shi Yu Qi egyértelműen az aranyéremért utazott Párizsba, amire minden esélye meg is volt, hiszen hosszú idő után letaszította Viktor Axelsen-t a világranglista első helyéről és bombaformában teljesítette a 2024-es szezon első felét. A 28 éves klasszis végül érem nélkül zárt, miután a remek formát mutató Kunlavut Vitidsarn már a negyeddöntőben megállította őt. Ebben a versenyszámban Kína legutóbb 2004-ben, tehát 20 éve maradt olimpiai érem nélkül. Ennek fényében tehát érthető Shi Yu Qi csalódottsága, aki ismét utalt visszavonulási szándékára és egyértelműen kijelentette, hogy ez volt az utolsó esélye olimpiai éremre.
Összességében a kínai küldöttség teljesítménye kiemelkedő volt, de azért elsősorban az egyéni versenyszámok miatt lehet némi hiányérzet a sportvezetőkben és a szurkolókban is.