A Super 750-es World Tour versenyen már a második napon is egészen érdekes párosítások alakultak ki és jó néhány meglepetést is láthatott a dán közönség.
Talán ezek közül a legváratlanabb a japán Akane Yamaguchi versége volt, aki a szingapúri Yeo Jia Min-től kapott ki. A 27 éves kétszeres világbajnok korábban 2016-ban és 2021-ben is meg tudta nyerni ezt a tornát, de a mesterhármasra még minimum egy évet várnia kell. Yamaguchi a meccs után elmondta, hogy idén mindent a párizsi olimpia köré szervezett, így rendkívül nehéz számára folytatás és elsősorban mentálisan kell kipihennie magát.
Az elmúlt egy év eredményei alapján sajnos már nem tartozik a meglepetés kategóriába az indonéz Anthony Sinisuka Ginting újabb első fordulós veresége. A tokiói olimpia bronzérmesét ezúttal a japán Kenta Nishimoto búcsúztatta. Ginting egyébként a döntő szettben 10-3-ra is vezetett, de Nishimoto a tőle szokatlan, támadóbb játékkal el tudta bizonytalanítani őt és az indonéz egyre több hibát követett el, amit a rutinos japán ki is használt. Ginting az ázsiai versenyeken némi javulást mutatott, de az európai turnéról két első körös verséggel mehet haza, ahol ezúttal nem a sporttal kapcsolatos teendőivel lesz elfoglalva.
„Sokat tanultam magamról az elmúlt két hétben. Most már alig várom, hogy az esküvőmet tervezhessem” – mondta Ginting a meccs utáni interjúban.
A második napon Anders Antonsen teljesítményére voltak a leginkább kíváncsiak a dán szurkolók. A világranglistán 4. helyen álló játékost már testvére segítette az edzői székből, aminek egy szép győzelem lett az eredménye Toma Popov ellen. Antonsen elmondta a meccs után, hogy minimális a kommunikáció közte és testvére között a meccs alatt és többnyire csak a szünetekben beszélnek egymással. A dán sztár egyébként 10. alkalommal győzte le francia riválisát, akivel még 10 éve az U17-es EB döntőjében futottak össze először és idén már a felnőttek között is ők csaptak össze a kontinenstorna fináléjában. Az, hogy az örökmérlegük 10-0 Antonsen javára még a dán klasszist is meglepte, hiszen rendszeresen szoros meccseket vívnak egymással.
Az Antonsen testvérek tehát jól kezdték a közös munkát, de nyilván még sok kihívás vár rájuk. Hasonló helyzetben van Yuta Watanabe is, aki nem edzőváltáson, hanem párcserén megy keresztül. A japán játékos korábban sikert sikerre halmozott Arisha Higashino-val, de most egy jóval fiatalabb partnerrel indult. Maya Taguchi tehetsége nyilvánvaló, de a párosnak még idő kell, hogy összeszokjanak, illetve Taguchi-nak is kell a rutin a legmagasabb szinten. A 19 éves japán lány tavaly aranyérmes lett a Junior Világbajnokságon, de a felnőttek között még nem sok tapasztalata van. Első közös mérkőzésük egy viszonylag sima vereséggel ért véget a remek formában játszó Hoo Pang Ron / Cheng Su Yin kettős ellenében.
Férfi párosban az elmúlt hónapok a Goh Sze Fei / Nur Izzuddin duó sikereiről szóltak. A malájok a Denmark Open-en is nagy esélyesnek számítottak, de ezúttal bebizonyosodott, hogy ők is emberből vannak. A thaiföldi Kedren / Puavaranukroh kettős a játék minden elemében felülmúlta a rendkívül enervált „DinFei” párost és sima győzelmet arattak. Egyébként még a mindig kritikus maláj szurkolók sem neheztelnek a szövetségi támogatás nélkül versenyző párosukra, hiszen elképesztően nehéz meccseket nyertek múlthéten Finnországban és összességében az egész olimpia után időszak is nagyon megterhelő volt számukra fizikálisan. Goh Sze Fei és Nur Izzuddin most pár hetet pihennek és majd novemberben a Super 500-as japán tornán térnek vissza.
Ebben a versenyszámban volt még egy igazán komoly rangadó is két korábbi világbajnok páros között. Azt azért hozzá kell tenni, hogy a Hoki / Kobayashi és az Ashan / Setiawan duó sincs olyan formában, mint például 2019-ben, amikor egymás ellen vívták a világbajnoki döntőt Bázelben. Akkor egyébként a „Daddies” formáció tudott nyerni, de most a meccs nagyrészében a japánok domináltak és ennek egy viszonylag sima győzelem lett az eredménye.
Az első forduló összes eredménye elérhető ITT, illetve a további menetrendet is lehet böngészni. A második körös mérkőzések közül kiemelkedik a jelen és a jövő csatájának is beillő Axelsen – Lanier rangadó, amit az összes többi mérkőzéssel együtt a BWF YouTube csatornáján élőben követhetünk.