Az indiai tollaslabdázók Londonban, Rióban és Tokióban is szereztek érmet, így a párizsi teljesítményük érthetően kisebb csalódást okozott a szurkolóknak. Lakshya Sen volt a legközelebb ahhoz, hogy dobogóra állhasson, de a 22 éves játékos végül az elődöntőt és a bronzmeccset is elbukta és így a 4. helyen zárt. Ez egyébként ebben a rendkívül erős mezőnyben kifejezetten jó eredmény, de az indiai szakvezetés nagyon szeretett volna egy érmet. Az ország egyik legelismertebb szakembere, Prakash Padukone is csalódottan nyilatkozott a torna után és felelőségre vonta a játékosokat.
„Az olimpia eredményei miatt nem lehet a szövetséget és a kormányt felelőssé tenni. Ők mindent megtettek, amit tudtak. Végső soron a játékosok felelőssége, hogy a legfontosabb pillanatokban hogyan teljesítsenek. Meg kell kérdezniük maguktól, hogy keményen dolgoztak-e, mert ezeknek a játékosokat saját fizioterapeuták segítik és minden létező lehetőségük megvan. Nem hiszem, hogy bármely más ország, beleértve az USA-t is, ennyi lehetőséggel rendelkezne. Talán a játékosok nem dolgoznak elég keményen. Talán ez nem elég ahhoz, hogy érmet szerezzenek az olimpián. Szóval a játékosoknak is dolgozniuk kell” – mondta az egykor All England győztes szakember.
Az indiai színeket idén női párosban képviselő Ashwini Ponnappa kiállt játékostársai mellett és visszavágott Padukone-nak.
„Elkeserítő ezt látni. Ha egy játékos nyer, mindenki ugrik, hogy elismerést kapjon, de ha veszítenek, akkor csak a játékos hibája?! Miért nem vonják felelőségre az edzőket is a felkészítés hiányáért? Ők az elsők, akik elismerést kapnak a győzelmekért; miért nem vállalják a felelősséget a játékosaik vereségeiért is? A nap végén a győzelem csapatmunka eredménye, de vereségnek is annak kellene lennie. Nem lehet hirtelen a játékosra hárítani a felelősséget és mindenért őt hibáztatni” – írta az utolsó olimpiáján szereplő versenyző Instagram oldalán.
Ponnappa egykori párospartnere, Jwala Gutta is beszállt a „buliba” és azt tette szóvá, hogy a játékosok a felelőségben szeretnének osztozni az edzőkkel, de a pénznyeremények megosztásáról még sosem esett szó.
Ponnappa és Gutta egyébként többek között világbajnoki bronzéremig jutottak együtt, de láthatóan azóta a kapcsolatuk már nem felhőtlen.
Ashwini Ponnappa egyébként Tanisha Crasto oldalán indult Párizsban, de nem sikerül meccset nyerni és a csoportkör végén búcsúztak a küzdelmektől. Férfi egyéniben a már említett Sen mellett a rutinos H.S. Prannoy is kvalifikált, de őt épp honfitársa ejtette ki a legjobb 16 között. Női egyéniben Pusarla Sindhu volt az indiai küldöttség nagy reménysége, hiszen a világbajnok játékos Rióban és Tokióban is dobogós volt. Idén ezt nem sikerült megismételnie és már a legjobb 16 között vereséget szenvedett a későbbi döntős He Bing Jiao-tól. A csapat legkomolyabb éremesélye férfi párosban volt előzetesen. A Rankireddy / Shetty duó – az olimpiai után pihenőre vonuló Mathias Boe segítségével – remek szezont futott tavaly, de idén sokat bajlódtak sérülésekkel. A párizsi olimpiára sem tudtak igazán jó formába lendülni és a legjobb 8 között szenvedtek vereséget Aaron Chia és Soo Woi Yik ellen.